Dla wielu kierowców auto to coś więcej niż tylko środek transportu. Oczywiście jest to najważniejsza funkcja, daje swobodę przemieszczania się w dowolne miejsca. Oprócz tego lubimy dbać o swój samochód, spędzamy godziny na dopracowywaniu najdrobniejszych szczegółów. Traktujemy to, jako hobby, coś, co lubimy robić w wolnych chwilach.

Nie wszyscy jednak dbają z takim zapałem o wygląd auta, skupiają się raczej na tym, co pod maską. Stan techniczny jest ważny, lecz nie należy pomijać wyglądy karoserii oraz wnętrza auta. Utrzymane w doskonałym stanie wpłyną na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.

Powłoka lakiernicza

Powłoka lakiernicza, jako pierwsza rzuca się w oczy. W związku z tym powinna być, co jakiś czas polerowana. Nie tylko w starszych modelach aut, ale też tych prosto z salonu. Unikniemy dzięki temu częstych wizyt u lakiernika. Rysy pojawiają się niezauważenie i mogą doprowadzić do powstania gorszych uszkodzeń.

kosmetyki-dla-samochodu

Przed polerowaniem najlepiej przygotować karoserię myjąc ją szamponem wytwarzającym aktywną pianę. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów, wszystkie są bezpieczne dla lakieru. Polerowanie wykonujemy z użyciem past polerskich, których dostępność jest równie duża.  Warto też zainwestować w woskowanie lub pokrycie warstwą ochronną, w znacznym stopniu uchroni to karoserię przed uszkodzeniami.

Czyszcząc samochód od zewnątrz warto pamiętać o wypolerowanie reflektorów oraz felg. Istnieją preparaty dedykowane specjalnie do tej roli. Na przykład w sklepie Urban Detailing, gdzie oferowana jest profesjonalna chemia samochodowa, możemy zakupić świetne preparaty do glinkowania karoserii. Nie inaczej jest z szybami, których czystość znacznie podnosi bezpieczeństwo jazdy.

Równie potrzebne

Lśniąca karoseria to tylko połowa sukcesu. Wnętrze auta również potrzebuje dokładnego czyszczenia. Tapicerka jest narażona na wiele zabrudzeń, mogą zbierać się w niej różne szkodliwe drobnoustroje. W tym temacie mamy równie wiele opcji. Począwszy od środków do odplamiania oraz prania wykładzin i dywaników. Jeżeli chodzi o tapicerkę skórzaną to oprócz preparatów czyszczących mamy jeszcze impregnaty dbające by materiał służył jak najdłużej. Dostępne są też środki czyszczące przeznaczone do mycia wszystkich elementów plastikowych, ich impregnacja ma spore znaczenie. Podobnie jest z uszczelkami i innymi akcesoriami. Czysta podsufitka to też wartość, o którą należy dbać.

Mamy też możliwość zakupu neutralizatorów nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu przebywanie we wnętrzu auta będzie czystą przyjemnością.

Wiele zagadnień

Kosmetyka samochodowa to dość szerokie pojęcie, które można podzielić na wnętrze samochodu oraz wygląd zewnętrzny. Dokładne czyszczenie obu przestrzeni ma nie tylko estetyczne walory. Zadbany i pokryty warstwami ochronnymi lakier na dłużej zachowa się w dobrym stanie. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać majątku u lakiernika.

Wyprane wnętrze auta utrzyma tapicerkę w dobrym stanie, co również zmniejszy nasze wydatki na jej renowację.