Korzystając codziennie z naszego samochodu wiemy, że może dojść do licznych zabrudzeń. Myjemy i dbamy o karoserię auta, równie ważnym elementem, który wymaga naszej uwagi jest wnętrze pojazdu. Błoto i piach, który wnosimy na butach, kurz oraz rozlany sok czy okruszki słodyczy pozostawione przez dzieci to jedne z częstych zabrudzeń. Może wydawać się, że czyszczenie wnętrza samochodu jest skomplikowane czy uciążliwe. Wcale nie musi takie być wystarczy dobrze się przygotować.

Czego potrzebujesz i od czego zacząć?

Chcąc zaoszczędzić czas sprzątając wnętrze samochodu warto się do tego odpowiednio przygotować. Potrzebujemy odkurzacz, miękką szmatkę, płyn do czyszczenia skóry lub plastiku w zależności od tego, z jakich materiałów wykonane jest wnętrze oraz środek do prania tapicerki i szczotka z miękkim włosiem.
Na początku należy dokładnie odkurzyć samochód. Wszystkie okruchy, śmieci czy kurz utrudnią nam dalszą pracę. Mogą też powstać zacieki podczas prania, dlatego ten etap jest bardzo ważny. Miękką szmatką i odpowiednim preparatem wycieramy elementy kokpitu. Następnie możemy zabrać się za pranie tapicerki. Na rynku dostępne są środki, które należy rozprowadzić i lekko wetrzeć. Preparat krystalizuje się i wraz z brudem zamienia w mikrokulki, usunąć je można powtórnym odkurzeniem tapicerki. Zawsze należy pamiętać, aby później osuszyć samochód, w wilgoci lubią rozwijać się grzyby. Warto wybrać na tę czynność ciepły i pogodny dzień lub skorzystać z garażu.

czyszczenie tapicerki samochodowej

Wygodne rozwiązanie – myjnia samochodowa

Zastanawiają się pewnie Państwo, co w sytuacji, gdy nie mamy czasu, odpowiedniego miejsca lub zabrudzenia są poważniejsze. Wygodnie jest skorzystać z usług specjalistów. Wiele myjni oprócz usług związanych z myciem karoserii oferuje czyszczenie wnętrza samochodu. Posiadają do tego odpowiedni sprzęt, środki piorące oraz wiedzę. Odkurzacz piorący bardzo ułatwia pracę. Pracownicy myjni wiedzą, jaki środek należy użyć do danego materiału, aby go nie uszkodzić. Po oczyszczeniu mogą nałożyć preparat chroniący tapicerkę przed poplamieniem, tworzy on powłokę odpychającą wodę. Na życzenie klienta pracownicy myjni mogą nałożyć na tapicerkę środek antyalergiczny. Do usunięcia niektórych plam używają myjni parowej. Po wykonaniu usługi samochód jest dokładnie suszony przed oddaniem nam go do użytku.

Wybierając usługi prania tapicerki samochodowej na terenie Rzeszowa serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Myjni Rzeszów Premium Car Wash & SPA.

Tapicerka naszego samochodu jest narażona na wiele zanieczyszczeń. Warto zadbać o czystość wnętrza szczególnie, że spędzamy tam wiele czasu. Jest to niezmiernie ważne ze względu na nasze zdrowie i estetykę auta. Zaniedbana tapicerka może też utrudnić sprzedaż samochodu. Czyszczenie możemy przeprowadzić sami, ale zajmie to sporo czasu, musimy też wykonać tę czynność w garażu lub podczas ładnej pogody. Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z myjni, która profesjonalnie dobierze preparaty i sposób czyszczenia. Oszczędzimy swój czas i będziemy pewni, że usługo została wykonana prawidłowo. Nasza tapicerka będzie czysta i zadbana.