Samochody, które sprowadza się zza granicy służą najczęściej dealerom samochodowym, ich salonom i klientom. Wiele marek samochodów to marki zagraniczne, więc dość często następuje konieczność ‘’ściągnięcia’’ go zza granicy. W innych krajach możemy nawiązać cenne kontakty z dealerami i właścicielami salonów różnych marek samochodów. Jest to najbezpieczniejsza droga do sprowadzania samochodów dla klienta. Ponadto, dzięki temu możemy zdobyć wiele pożądanych modeli aut, których nie ma jeszcze w Polsce. Kontakty z zagranicznymi dealerami są bardzo potrzebne gdy jesteśmy właścicielami salonów różnych marek. Jeżeli posiadamy własny salon samochodowy, możemy przyjmować wiele zamówień od różnych klientów i dla nich sprowadzać nowe samochody zza granicy. Jednak samochody z innych krajów mogą także prowadzać osoby prywatne, dla siebie. Wtedy najlepiej wybrać się do konkretnego kraju i zakupić interesujące nas auto.

Jak zorganizować samemu samochód zza granicy?

 Najlepiej będzie, jeżeli wybierzemy się tam w parę osób, bo tak jest bezpieczniej. Zawsze jednak możemy jechać sami. Najważniejsze jest to, byśmy znali język kraju, do którego się wybieramy. Musimy także mieć konkretny cel podróży, czyli odpowiedni salon czy komis. Ponadto, nie możemy zapomnieć o takich sprawach jak odpowiednia wiedza na temat wszystkich dokumentów, które musimy posiadać. Poza tym, w momencie gdy następuje podpisanie umowy, musimy mieć ją spisaną w dwóch językach. Ważne jest to, by samochód był wyrejestrowany i nie posiadał starych tablic.

sprowadzanie samochodówZ jakich krajów można bezpiecznie sprowadzić samochód?

Ostatnimi czasy polscy przedsiębiorcy korzystają z kontaktów z dealerami zagranicznymi. Jest to bowiem najbardziej opłacalne. Kraje, z których najczęściej sprowadza się samochody, są najbliżej nas. Nie jest to więc trudne zadanie. Samochody sprowadza się do salonu co jakiś czas, wszystko zależne jest od miasta, w jakim prowadzimy nasz salon, od liczby naszych klientów i od tego, w jakim czasie wyprzedają się wszystkie samochody. W dzisiejszych czasach można bezpiecznie sprowadzać samochody zza granicy, choć ich przewóz nie zawsze jest łatwy. Najczęściej samochody sprowadza się z Niemiec, Belgii, Szwajcarii, Holandii oraz z Francji.

Sprowadzanie samochodu z Niemiec może być niezwykle opłacalne, zwłaszcza gdy kupujemy samochód rodzimej firmy.  Jeżeli sprowadzamy samochód z Belgii, musimy pamiętać o tym, że ceny tablic przewozowych są o wiele wyższe niż w innych krajach, dlatego też po owe auta z Belgii należy wybrać się lawetą. Samochody ze Szwajcarii natomiast, według wielu opinii dealerów, są najbardziej atrakcyjne zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Jeśli planujemy sprowadzić samochód z Holandii, możemy zdecydować się na samochód zarówno nowy, jak i używany. Kupując samochód z tego kraju, możemy mieć pewność, że nie natrafimy na samochód uszkodzony, czy z cofniętym licznikiem. Samochody z Francji zawsze są przygotowywane niezwykle starannie do sprzedaży. Często wyglądają wręcz jak nowe mimo przejechanych kilometrów.