Miasta, które są częstym celem podróży lub istotnym węzłem komunikacyjnym, oferują podróżującym wiele specyficznych usług, zorientowanych właśnie na osoby, które w czasie podróży chcą poruszać się swobodnie i komfortowo. Jednym z takich środków są wypożyczalnie samochodów – kierowcy mogą wówczas przesiąść się wybranego samochodu.

Wypożyczalnia samochodów – komfort podróży

Samochody dostępne w różnych firmach, oferujących wynajem pojazdów, są zróżnicowane także pod względem standardu. Niektóre wypożyczalnie dysponują przede wszystkim samochodami wysokiej klasy – są to wówczas nowe modele, wyposażone we wszelkie udogodnienia, doskonale zadbane i serwisowane. Modele kasy C czy D są oczywiście znacznie droższe, jednak komfort jazdy jest nieporównywalnie większy. Stosownie wyższa jest również kaucja na wypożyczenie takiego samochodu. Dla przykładu Ford Mondeo o mocy 160 KM z 2016 roku może być dostępny od 179 złotych za 1-3 dni, natomiast Ford Focus o nieco mniejsze mocy – 125 KM, również posiadający rozwiązania w technologii Ecoboost jest dostępny za 139 złotych.

Część wypożyczalni kieruje swoją ofertę ściśle do firm. Wtedy można liczyć na atrakcyjne stawki zwłaszcza za długi okres wynajmu – trzeba jednak upewnić się, że wypożyczalnia nie nakłada na kierowcę limitu kilometrów. W przeciwnym razie można bardzo się zdziwić, gdy przyjdzie do rozliczania się z firmą.wypożyczalnia samochodów Łódź

Tanio, taniej…

Oczywiście jeśli kierowca potrzebuje samochodu tylko na prywatny użytek i klasa A w zupełności mu wystarcza, stawki przedstawiają się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Nowy samochód może być dostępny już od 79 złotych przy krótkim okresie wynajmu do nawet 50 złotych przy okresie dłuższym. Do kosztów trzeba natomiast doliczyć dodatkowe udogodnienia albo specjalne usługi – czasem kierowcy chcą podjąć samochód poza godzinami działania wypożyczalni. Zresztą nawet w całodobowych firmach obsługa w godzinach nocnych może być obłożona dodatkowym kosztem.

Warto dokładnie przestudiować warunki wynajmu – jak wygląda rozliczanie kosztów, jak przedstawia się kwestia pokrywania szkód, które mogą powstać w czasie użytkowania pojazdu. Ciekawą sprawą jest natomiast uprawnienie do wynajęcia samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku. Jeśli w wypadku komunikacyjnym twój samochód został uszkodzony, możesz wynająć inny pojazd – ubezpieczyciel nie może wskazać, z jakiej wypożyczalni. Wiele wypożyczalni oferuje w takim razie wzięcie na siebie kwestii rozliczania się z ubezpieczycielem, co zdejmuje dodatkowy ciężar z klienta.