Miasta, które są częstym celem podróży lub istotnym węzłem komunikacyjnym, oferują podróżującym wiele specyficznych usług, zorientowanych właśnie na osoby, które w czasie podróży chcą poruszać się swobodnie i komfortowo. Jednym z takich środków są wypożyczalnie samochodów — kierowcy mogą wówczas przesiąść się wybranego samochodu.

Wypożyczalnia samochodów — komfort podróży

Samochody dostępne w różnych firmach, oferujących wynajem pojazdów, są zróżnicowane także pod względem standardu. Niektóre wypożyczalnie dysponują przede wszystkim samochodami wysokiej klasy — są to wówczas nowe modele, wyposażone we wszelkie udogodnienia, doskonale zadbane i serwisowane. Modele kasy C czy D są oczywiście znacznie droższe, jednak komfort jazdy jest nieporównywalnie większy. Stosownie wyższa jest również kaucja na wypożyczenie takiego samochodu. Dla przykładu Ford Focus z 2018 roku może być dostępny od 150 złotych za 1-3 dni, natomiast Peugeot 208, również posiadający silnik benzynowy jest dostępny za 120 złotych.

Skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów będzie szczególnie korzystne w przypadku delegacji, bądź wakacji. Wówczas wynajem samochodu na lotnisku będzie najbardziej komfortową i optymalną opcją, aby niezwłocznie kontynuować podróż. Wyklucza się wówczas czas oczekiwania na taksówkę, tym bardziej jeśli samochód zarezerwowany zostanie online, a po przylocie na miejsce będzie już czekał gotowy do trasy.

wypożyczalnia samochodów Rzeszów

W wynajem auta w wypożyczalni Mercato Kia Picanto już od 70 zł!

Część wypożyczalni kieruje swoją ofertę ściśle do firm. Wtedy można liczyć na atrakcyjne stawki zwłaszcza za długi okres wynajmu auta — trzeba jednak upewnić się, że wypożyczalnia nie nakłada na kierowcę limitu kilometrów. W przeciwnym razie można bardzo się zdziwić, gdy przyjdzie do rozliczania się z firmą.

Wynajem aut – jak najtaniej wynająć auto z wypożyczalni samochodów?

Oczywiście, jeśli kierowca potrzebuje samochodu tylko na prywatny użytek i klasa A w zupełności mu wystarcza, stawki przedstawiają się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Nowy samochód może być dostępny już od 100 złotych przy krótkim okresie wynajmu do nawet 70 złotych przy okresie dłuższym. Do kosztów trzeba natomiast doliczyć dodatkowe udogodnienia albo specjalne usługi — czasem kierowcy chcą podjąć samochód poza godzinami działania wypożyczalni. Zresztą nawet w całodobowych firmach obsługa w godzinach nocnych może być obłożona dodatkowym kosztem.

Warto dokładnie przestudiować warunki wynajmu samochodu – jak wygląda rozliczanie kosztów, jak przedstawia się kwestia pokrywania szkód, które mogą powstać w czasie użytkowania pojazdu. Ciekawą sprawą jest natomiast uprawnienie do wynajęcia samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku. Jeśli w wypadku komunikacyjnym twój samochód został uszkodzony, możesz wynająć inny pojazd – ubezpieczyciel nie może wskazać, z jakiej wypożyczalni. Wiele wypożyczalni  samochodów oferuje w takim razie wzięcie na siebie kwestii rozliczania się z ubezpieczycielem, co zdejmuje dodatkowy ciężar z klienta.