Zdecydowanie się na zakup zarówno nowego jak i używanego samochodu z USA jest zazwyczaj korzystny cenowo.  Wybierając pojazdy zza oceany możemy liczyć na ceny niższe o 20-30%, a dodatkowym plusem często jest bardziej bogate wyposażenie i korzystniejsze parametry. To właśnie z tego względu import samochodów z USA stał się tak bardzo popularny, jednak aby dokonać dobrego wyboru pojazdu koniecznie należy znać podstawowe zasady, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie niepotrzebnego przepłacenia.

Nowe, używane i po stłuczkach

Import samochodów z USA obejmuje zarówno pojazdy nowe, używane jak i te po kolizjach. Bardzo często oferowane są auta, które według prawa amerykańskiego nie nadają się już do prowadzenia. Mimo, że możliwa jest ich szybka naprawa i odnowa koniecznie należy liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Decydując się na zakup używanego samochodu bardzo ważne jest aby sprawdzić, czy dany pojazd nie był przerabiany. Korzystając z usług firm pośredniczących, które zajmują się importem samochodów z USA przeważnie to przedstawiciel danego przedsiębiorstwa w naszym imieniu sprawdza wszystkie parametry oraz sprawność auta. Często możliwe jest również skorzystanie z usług rzeczoznawcy, który wyceni pojazd przez zakupem. Wybierając model używany koniecznie należy upewnić się czy koszty transportu, opłat celnych nie przewyższą jego wartości.

Najwięcej pieniędzy możemy zaoszczędzić wybierając nowe, bardziej kosztowne samochody. Przeszukując oferty z USA możemy natknąć się na  interesujące propozycje pojazdów marek VOLVO, Porsche, Mercedes, BMW czy AUDI. Możemy także zdecydować się na zakup nowych aut elektrycznych takich jak BMW i3 Nissan Leaf, Fiat 500 Electric, Ford Focus Electric, Chevrolet Volt. Bardzo wiele osób decyduje się na import samochodów z USA ze względu na dostęp do modeli, które nie zostały wprowadzone na polski rynek. Szukając wśród ofert możemy natrafić na modele takie jak  Toyota Camry, Toyota Sienna, Honda Odyssey, Chevrolet Camaro, Chrysler Pacifica.

Oferty samochodów możemy szukać samodzielnie sprawdzając amerykańskie strony aukcyjne lub inne witryny internetowe przeznaczone do ogłoszeń. Możemy również zdecydować się na pomoc pośredników zajmujących się importem pojazdów z USA, którzy zaproponują nam najkorzystniejsze oferty.

 

Co warto zrobić przed zdecydowaniem się na import samochodu?

Decydując się na import samochodu z USA koniecznie należy dobrze zastanowić się nad modelem. Bardzo często w trakcie przeglądania ofert dostrzegamy inne interesujące samochody, których cena również nam odpowiada. Niezależnie od tego czy kupujemy samochód używany czy nowy koniecznie należy dokładnie sprawdzić czy koszty transportu nie będą zbyt wysokie. Warto również skorzystać z usług profesjonalnych pośredników. Samodzielne sprowadzanie pojazdu może wiązać się z popełnieniem wielu błędów, które będą skutkowały koniecznością poniesienia sporych i niepotrzebnych kosztów.

Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo duża liczba różnorodnych przedsiębiorstw, które oferują kompleksową pomoc i sprowadzanie pojazdów z USA. Decydując się na skorzystanie z ich usług możemy mieć pewność, że pojazd nie będzie wadliwy, a jego stan będzie dokładnie taki jak zapewniał sprzedający. Przedsiębiorstwa te w naszym imieniu dokonują transakcji kupna sprzedaży, dbają o przepływ wszystkich niezbędnych dokumentów i gwarantują, że cały proces przebiegnie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Skorzystanie z możliwości importu jest niezwykle okazyjne zwłaszcza podczas zakupu droższych pojazdów, a wyszukując oferty z Ameryki możemy nierzadko natrafić na prawdziwe perełki.