Wydawać by się mogło, że zakup wosku samochodowego, to nic prostszego. Jednak wybór odpowiedniego preparatu zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcemy uzyskać. Co więcej, musimy wziąć też pod uwagę czas aplikacji i nasze osobiste umiejętności. W dużym skrócie, wosk do auta dzielimy na naturalny i syntetyczny. Ten drugi występuje z kolei w paru odmianach. Jego wybór zależy od konsystencji na której nam zależy. Najpierw omówmy jednak główne kategorie kosmetyku.

Wosk samochodowy – naturalny czy syntetyczny?

Wybór zależy oczywiście od tego czy bardziej zależy nam na wosku wyprodukowanym na bazie wyłącznie naturalnych substancji, czy może wolimy tak zwane syntetyki. Jedne i drugie mają bowiem swoje zalety i wady. Woski naturalne są dość ciężkie w aplikacji. Cechują je jednak doskonale właściwości ochronne i możliwość uzyskania głębi koloru, a także przyjemny zapach. Zazwyczaj ich trwałość oceniania jest jednak na maksymalnie dziewięć tygodni.

Z kolei woski syntetyczne są nieco łatwiejsze w aplikacji. Co więcej, chronią pojazd przed różnego rodzaju zabrudzeniami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – deszczem, promieniowaniem UV czy kurzem.
Z pewnością jednak największą ich zaletą długa żywotność. Trwałość najlepszych wosków syntetycznych określa się nawet na sześć miesięcy.

Woski syntetyczne i ich rodzaje

Syntetyczny wosk do auta możemy kupić między innymi w płynie. Takowy sprawdza się najlepiej, gdy mamy mało czasu i liczymy na szybki efekt. Już w momencie aplikacji, wosk odświeża bowiem lakier i błyskawicznie sprawia, że jego kolor wydaje się intensywniejszy. Kiedy więc liczy się czas, a my nie mamy zbyt dużo doświadczenia w zabiegach pielęgnacyjnych, najodpowiedniejszy wydaje się być preparat tego rodzaju.Z kolei wosk samochodowy w formie mleczna, to gwarancja długotrwałej ochrony. Ten produkt jest jednak trudniejszy w aplikacji, dlatego na ogół poleca się go właścicielom nieco bardziej wprawionym w woskowaniu. Co więcej, woskowanie samochodu ręcznie za pomocą mleczka zabiera więcej czasu. W zamian zyskujemy jednak ochronę przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, między innymi kurzem czy pyłem.

Ostatni rodzaj wosku syntetycznego, a więc twarda pasta, to już preparat dla osób, którzy mają wprawę w zabiegach pielęgnacyjnych. Niewłaściwe jej zastosowanie pozostawia po sobie smugi, gdyż kosmetyk jest bardzo gęsty. Pogłębiony kolor i trwała warstwa ochronna – to główne efekty jego użycia.

wosk samochodowy

Gdzie kupić wosk do auta?

Kiedy już wiemy mniej więcej czego się spodziewać po kolejnych kosmetykach tego rodzaju, czas na zakupy. Aby auto było odpowiednio odświeżone, na pewno warto poszukać producenta, który zaproponuje nam wysokiej jakości kosmetyki. W końcu tanie, byle jakie preparaty nie są w stanie zagwarantować nam pielęgnacji na jaką liczymy. Różnego rodzaju woski, o różnej pojemności i wymiarach możemy zamówić poprzez stronę internetową fareclasklep.pl Bazująca na ponad 50-letnim doświadczeniu marka, stawia na produkty wyłącznie z najwyższej półki. Spełniające światowe wymogi kosmetyki do aut, to gwarancja najlepszego wyboru.  Dzięki nim zyskujemy pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy i odpowiedniej pielęgnacji samochodu.

Poza tym, bez wychodzenia z domu możemy zamówić paczką składającą się z pojedynczego produktu, jak i kompletu. Proponowane w ofercie woski do auta, mleczka, emulsje czy nabłyszczacze nadają się do użytku w garażu, jak i na podjeździe. Możemy się więc na nie zdecydować, niezależnie więc od warunków mieszkaniowych.