Mobilny serwis TIR jest „warsztatem na kółkach”, który udziela pomocy technicznej osobom, znajdującym się najczęściej z granicą. Jest to bardzo pomysłowe rozwiązanie, ponieważ samochody typu TIR są dość specyficzne i naprawa ich jest dość kosztowna. Mechanicy samochodów ciężarowych są dość pożądani ze względu na ich rzadkie doświadczenie i umiejętności. Mobilny serwis TIR sprawdzi się za każdym razem, gdy będziemy potrzebowali pomocy w nieoczekiwanym przez nas momencie. Gdy jesteśmy daleko od miejsca zamieszkania lub pracy – warto skontaktować się z mobilnym serwisem, gdyż wtedy dużo możemy zaoszczędzić na lawecie, lokalnych warsztatach samochodowych i częściach. Mobilny serwis TIR natomiast dojedzie do nas w możliwie jak najkrótszym czasie. Ponadto, mechanicy ciężarowi z owego serwisu zawsze posiadają przy sobie zapasowe części, które najczęściej się psują, więc można liczyć na szybką i sprawną pomoc z ich strony.

Kiedy możemy mieć do czynienia z tego typu usługami?

mobilny serwis tirW momencie, gdy wyjeżdżamy tirem za granicę lub z dala od naszego miejsca pracy i jesteśmy uczestnikami stłuczki czy wypadku – mamy szansę na bardzo szybkie rozwiązanie problemu. Wystarczy posiadać numer telefonu do mobilnego serwisu TIR. W momencie, gdy jedna z części naszego tira została uszkodzona, również możemy wezwać na pomoc serwis. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ takie serwisy „na kółkach” posiadają części dodatkowe, których w danym momencie może nam akurat brakować. Kiedy psuje się parę części na raz, możemy mieć spory problem, jednak nie jest to problem nie do rozwiązania.

Jak działa taka usługa?

Wszelkie usługi mobilnych serwisów TIR działają na podobnej zasadzie. Jeżeli jesteśmy poszkodowani z powodu stłuczki lub wypadku – musimy szybko rozwiązać nasz problem, ponieważ najczęściej osoby jeżdżące tirami wykonują swoją pracę i muszą dotrzeć na czas  w dane miejsce. Serwis mobilny przyjeżdżając w ustalone miejsce naprawia nasz samochód od razu, na miejscu. Jeżeli mamy zepsutą jedną ważną część, możemy ją bez problemu zakupić i wymienić dzięki obecnymi częściami dodatkowymi, które mechanicy ciężarowi przywożą ze sobą, zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwisu ze Śląska.

Czy jest to opłacalne?

Skorzystanie z usług mobilnego serwisu TIR jest jak najbardziej opłacalne ze względu na wygodę oraz niższe niż zazwyczaj koszty naprawy i dodatkowych części. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, gdy będziemy poszkodowani za granicą kraju. Za granicą na pewno spotkamy się z o wiele wyższymi cenami, ponadto naprawa tira może być dla nas niełatwym zadaniem ze względu na inny język czy na niedostateczną znajomość rejonu, w którym się znajdujemy. Warto więc w takim przypadku wezwać mobilny serwis TIR, który nie dość, że przyjedzie jak najszybciej będzie to możliwe, to naprawa zostanie przeprowadzona na miejscu. Dodatkowo, wszelkie koszty robocizny i dodatkowych części nie wyniosą nas aż tak dużo jak w warsztatach zagranicznych. Możemy więc sporo oszczędzić i mieć dokładnie naprawiony samochód ciężarowy.

 

Sprawdź, jak zapobiec przekroczeniu limitu czasu jazdy przez kierowców: Jak uniknąć przekroczenia czasu pracy kierowcy? Innowacyjne technologie, dzięki którym nie popełnisz błędu!