Dla wielu z nas wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest nie lada problemem. W zależności od modelu naszego samochodu mamy do wyboru serwis autoryzowany, który promowany jest przez markę samochodu, jaki posiadamy, a także serwis nieautoryzowany, który zajmuje się naprawą różnych marek aut. Tu pojawia się problem, ponieważ wielu użytkowników samochodów nie jest przekonany do żadnego z tych rozwiązań, ponieważ panuje wokół nich wiele mitów, natomiast obie opcje — zarówno zakład autoryzowany, jak i ten niezależny posiada swoje plusy i minusy.

Serwisy autoryzowane

Niezależny serwis ford Ruda śląska Mity na temat serwisów autoryzowanych, to przede wszystkim niezwykle wysokie ceny. Przez to, że należą one do renomowanych firm produkujących samochody, części do nich, a także różne usługi związane z obsługą markowego auta są niesamowicie drogie. Jest to po części prawda, ponieważ spora ilość klientów narzeka na rachunek, jaki otrzymuje po skorzystaniu z usług autoryzowanego serwisu.

Z drugiej strony zwolennicy autoryzowanych warsztatów, podnoszą argumenty, takie jak to, że serwisy zajmujące się wszystkimi markami samochodów nie będą w stanie zaproponować nam profesjonalnego sprawdzenia oraz ewentualnego naprawienia naszego samochodu, zwłaszcza nowszych modeli nafaszerowanych elektroniką.

Nie jest to jedna do końca prawda, ponieważ w obecnych czasach wiele serwisów niezależnych specjalizuje się w naprawie danej marki auta i robi to na naprawdę profesjonalnym poziomie. Przykładem w tym wypadku może być firma.

Nieautoryzowany serwis ford TychySerwisy niezależne

TimeCar, czyli niezależny serwis samochodów marki Ford. Jest to innowacyjne miejsce z profesjonalną obsługą, doskonałym sprzętem i usługami w przystępnej cenie. Zespół, który tworzy TimeCar, ma wieloletnie doświadczenie (m.in. dzięki pracy w autoryzowanym serwisie Forda, co niezwykle ważne zwłaszcza dla sceptyków, nieposiadających zaufania do serwisów niezależnych) oraz pasję. Priorytetem zakładu jest jakość świadczonych usług i przystępne ceny. Ponadto każde zlecenie traktowane jest indywidualnie, a klienci mają do wyboru wiele pakietów dedykowanych.

W serwisie klienci mogą liczyć na zaawansowany serwis klimatyzacji samochodowej bądź serwis ogumienia. Dbanie o odpowiedni poziom napełnienia klimatyzacji gwarantuje długie i bezpieczne jej użytkowanie, dlatego warto wykonać go co najmniej raz do roku wykonać. Mimo że serwis Forda jest potencjalnie niezależny, jakość ich usług nie różni się niczym od autoryzowanego serwisu, natomiast znaczącą różnicę widać po kosztach, jakie musimy zapłacić, a które w przypadku serwisu TimeCar są o wiele niższe.Niezależny serwis ford Tychy

Samochody marki Ford, znane są z coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań stosowanych w nowoczesnych modelach swoich produktów. Od 1903 roku firma nieprzerwanie stwarza nowe samochody, które są coraz bardziej komfortowe i nowatorskie. Ford jest drugim co do wielkości producentem samochodów w USA i piątym pod względem wielkości na świecie. W 2015 roku z fabryk Forda wyjechało około 6 mln 635 tys. pojazdów.

Podsumowując, warto dać szansę nieautoryzowanym serwisom Forda, takich jak niezależny serwis Ford Tychy. Za dużo mniejszą cenę możemy liczyć na stuprocentowe profesjonalne podejście do klienta. Nieoficjalne serwisy marki Forda wykonują wspaniałą pracę rękami wyspecjalizowanej załogi, a do usług należą m.in. klasyczna mechanika samochodowa-sprawdzanie zawieszenia, układu kierowniczy i hamulcowy oraz układu paliwowy, serwis klimatyzacji samochodowej-dezynfekcja układu, sprawdzenie jego elementów mechaniczne, napełnienie klimatyzacji, uzupełnienie czynnika chłodniczego, wulkanizacja — dobór i wybór najlepszych opon, naprawa uszkodzeń ogumienia, przeglądy okresowe — pełny przegląd auta, diagnostyka komputerowa, wyposażenie samochodu w nowoczesne akcesoria, pielęgnacja wyglądu auta i poprawienie osiągów silnika. Z pewnością warto przemyśleć wybór nieautoryzowanego, ale profesjonalnego serwisu samochodowego.