Motocykl to pojazd, który możemy używać jako codzienny środek transportu, ale najwięcej przyjemności dostarczy nam on podczas dłuższych wycieczek. Wyrwanie się z miasta na kilkudziesięciokilometrową wycieczkę może dostarczyć wielu niezapomnianych doświadczeń.

Spontaniczny czy zaplanowany wyjazd motocyklowy?

Warto pójść trochę dalej i pojechać w podróż na motocyklu na cały weekend. Taka przygoda z pewnością sprawi, że z czasem będziemy chcieli podróżować coraz dalej i będzie nam to dawało wiele przyjemności i niezapomnianych chwil. Jednak, aby weekendowa wycieczka motocyklowa była przyjemna i komfortowa warto odpowiednio się do niej przygotować. Jest to niezbędny etap każdej wycieczki, który sprawi, że podróżowanie na motocyklu będzie w pełni bezpieczne i komfortowe. 

wyjazd weekendowy wynajętym motocyklem

Jak zaplanować trasę na wyjazd motocyklowy?

Planowanie trasy to jeden z najważniejszych etapów każdej podróży w tym także weekendowej wycieczki motocyklowej. Zaniedbanie tego etapu lub zrobienie tego w niewłaściwy sposób może doprowadzić do tego, że stracimy przyjemność z jazdy. Planując trasę na weekendowy wyjazd motocyklowy, warto unikać miejsc obleganych przez ludzi. Wybranie się na motocyklu w weekend do znanych miejscowości nadmorskich lub np. Zakopanego może nie być dobrym pomysłem z racji tego, że miejsca te są bardzo oblegane w tych dniach tygodnia.

Zdecydowanie lepszym wyjściem jest wybieranie mniej popularnych lokalizacji i odkrywanie nowych, które często mogą okazać się przepięknymi miejscami, do których z chęcią będziemy wracać. Motocykl daje możliwość eksploracji i poznawania nowych terenów, dlatego warto korzystać z tej możliwości, jak najczęściej jest to możliwe. 

Jak przygotować się do weekendowej wycieczki motocyklowej?

Oprócz zaplanowania trasy bardzo ważne jest również przygotowanie motocykla oraz niezbędnych podczas podróży akcesoriów i wyposażenia. Wszystko to zależy w głównej mierze od trasy, jaką zaplanujemy, jej długości, rodzaju terenu, tego czy będzie to wycieczka jedno dniowa, czy też będzie trwała przez cały weekend i wielu innych czynników. Motocykl, na którym planujemy podróżować, powinien być w pełni sprawny, aby nie zaskoczyła nas na trasie żadna nagła awaria.

wycieczka wypożyczonym motocyklem

Dobrą praktyką przed wyjazdem w dłuższą podróż jest odstawienie motocykla do serwisu w celu przeprowadzenia przeglądu. Można zrobić to również samemu, jeśli posiadamy podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne w tym celu. Jeśli planujemy wyjazd z nocowaniem, warto zastanowić się, ile bagażu chcemy ze sobą zabrać i na tej podstawie podjąć decyzję o tym czy potrzebujemy dodatkowe sakwy lub też kufer. Warto przed wyjazdem sprawdzić również pogodę na weekend i dostosować swój ubiór do przewidywanych warunków atmosferycznych. 

Dlaczego warto wypożyczyć motocykl z wypożyczalni?

Planując weekendową wycieczkę motocyklową, bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie motocykla w tym celu. Dla osób nieposiadających własnego jednośladu może to być jedyna opcja. Jednak osoby posiadające własny motocykl również mogą uzyskać wiele korzyści z tego rozwiązania. Motocykle dostępne w wypożyczalniach są regularnie serwisowane i poddawane przeglądom po każdym wypożyczeniu. Z racji tego można mieć pewność, że pojazdy te są w pełni sprawne i przygotowane do jazdy.

Korzystając z oferty wypożyczalni, możemy również dobrać motocykl idealny pod dane zastosowanie. Dzięki temu możemy zaplanować przykładowo wycieczkę terenową i wypożyczyć w tym celu motocykl turystyczny, który przystosowany jest do tego typu nawierzchni. Wypożyczanie często oferują również różnego rodzaju akcesoria, dzięki czemu możemy doposażyć wypożyczony motocykl w sakwy, kufry i inne elementy przydatne podczas dłuższych wycieczek.