Wynajem motocykla czy też jego zakup na własność? Przed także decyzja staje coraz więcej osób, szczególnie tych, które planują zwiedzić świat na dwóch kołach. Dylemat ten spowodowany jest najczęściej ceną motocykli, która zazwyczaj jest bardzo wysoka, a w przypadku, gdy motocykl ma służyć jako pojazd do podróży, niezbędne są także różnego rodzaju akcesoria, jak np. kufry motocyklowe, nawigacja, wodoodporny ubiór i wiele innych, które zdecydowanie zwiększają koszty takiej inwestycji. Na szczęście do osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup motocykla i niezbędnych akcesoriów na własność, z pomocą przychodzą wypożyczalnie, które często są zdecydowanie lepszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Wynajem czy zakup motocykla?

Różnice między wynajmem motocykla a zakupem na własność są ogromne i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Najbardziej widoczną różnicą są niewątpliwie koszty, które w przypadku zakupu motocykla oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów mogą być naprawdę spore. Z kolei wynajem motocykla to już zdecydowanie mniejsze koszty. Cena wynajmu zazwyczaj jest tym atrakcyjniejsza, im dłuższy jest okres wynajmu. Dlatego ta forma korzystania z motocykla jest najbardziej opłacalna dla osób potrzebujących jednośladu na dłuższy okres czasu, np. do podróżowania. Koszty motocykla to oczywiście nie tylko cena jego zakupu, ale także wszelkie opłaty niezbędne, aby mógł on poruszać się legalnie po drogach publicznych.

motocykl turystyczny wynajem

Wypożyczone motocykle zawsze ubezpieczone są w pełnym zestawie OC, AC i NNW, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo zarówno motocykla jak i samego kierującego na trasie. W nagłych sytuacjach można bez problemu skorzystać z pomocy drogowej i nie przejmować się tym, że zostaniemy na trasie bez pomocy. To sprawia, że możemy skupić się jedynie na drodze i czerpać w pełni przyjemność z jazdy i poznawania nowych zakątków świata.

Stojąc przed decyzją zakupu motocykla, warto przeanalizować, jak często będziemy go użytkować i w jakim celu. Szukając środka transportu na co dzień, na pewno lepszym rozwiązaniem będzie zakup motocykla, ale wtedy musimy przygotować się na spore koszty zarówno zakupu jak i opłacenia ubezpieczeń, przeglądów, ewentualnych napraw i zakupu akcesoriów. Warto się nad tym zastanowić, bo może w danej sytuacji wynajem będzie lepszym i bardziej opłacalnym rozwianiem.

wynajem motocykla z wypożyczalni

Zalety wynajmu motocykla z wypożyczalni

Wypożyczalnie motocykli, często oprócz samych jednośladów posiadają w swojej ofercie również różnego rodzaju akcesoria. Dzięki temu wypożyczając motocykl w takim miejscu, można wyposażyć go dodatkowo w różnego rodzaju elementy takie jak kufry motocyklowe, nawigację i wiele innych. Jest to szczególnie przydatne dla osób planujących podróżowanie na wypożyczonym motocyklu, ponieważ nie muszą one kupować wszelkich niezbędnych akcesoriów na własność, co często generuje spore koszty. W wypożyczalniach bardzo często można znaleźć także profesjonalną odzież motocyklową, która zapewni bezpieczeństwo, a także stanowi ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz ekstremalną temperaturą. Obowiązkowym wyposażeniem wypożyczalni są także kaski motocyklowe.

Wynajem motocykla jest najlepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach, a szczególnie w sytuacji, gdy ktoś chce zwiedzić kawałek świata. Długoterminowy wynajem jest najbardziej opłacalny, a dodatkowo stali klienci mogą często liczyć na różnego rodzaju rabaty i promocje. Wynajmując motocykl, nie trzeba martwić się także o jego ubezpieczanie, stan techniczny czy serwisowanie, ponieważ wszystko to zapewni wypożyczalnia. Kierowca może mieć spokojną głowę i skupić się jedynie na drodze i czerpaniu przyjemności z jazdy.