Maszyny komunalne Pronar to najlepszy możliwy wybór na rynku, dzięki któremu wykonywanie wielu trudnych zadań staje się banalnie proste. Oferta firmy Pronar jest niesłychanie szeroka, dzięki czemu łatwe staje się skompletowanie wszystkich maszyn, jakie są niezbędne w utrzymywaniu czystości podczas zimy w miejscach użytku publicznego. Poniżej propozycje polecanych maszyn firmy Pronar, które pomogą Ci w dbaniu o zimowy porządek.

Pług odśnieżny PUV-4000HD

Jest to doskonałe urządzenie, dzięki któremu skutecznie utrzymasz w porządku nie tylko drogi utwardzone, lecz też gruntowe i pobocza. Pług doskonale radzi sobie nawet z grubą pokrywą śnieżną, niezależnie od tego, czy będzie ona luźna, czy też mocno ujeżdżona. Odśnieżanie z wykorzystaniem właśnie tego pługu będzie bardzo efektywne, dzięki możliwości ustawienia lemieszy pod kątem 30 stopni, co pozwoli na zdecydowanie lepsze skuwanie ubitej warstwy. Dzięki swojej uniwersalności pług świetnie sprawdzi się przy ładowaczach czołowych, koparkach, a nawet ciągnikach rolniczych.

Urządzenie to jest również bardzo ekonomiczne, a wszystko dzięki temu, że w razie awarii pojedynczego segmentu zapewnia możliwość wymiany tylko uszkodzonego fragmentu, bez konieczności wymiany całości lemiesza.

Pług odśnieżny PUV-4000HD

Zdjęcie maszyny pochodzi ze strony producenta.

Posypywarka PRONAR PW120 

Za pomocą tej posypywarki możesz posypywać nawierzchnię piaskiem, solą, lub zastosować je razem. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzi się ona na wąskich uliczkach i osiedlach. Maszyna nie stwarza ryzyka uszkodzeń budynków. Urządzenie jest wykonane ze stali nierdzewnej, a także dodatkowo zabezpieczone poprzez malowanie proszkowe. Posypywarka świetnie radzi sobie z trudnymi warunkami drogowymi i pogodowymi. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy mieszadła, materiał wykorzystywany przy posypywaniu nawierzchni nie ulega zbryleniu. W zależności od panującej na drodze sytuacji możliwa jest manualna regulacja gęstości posypywania. Intensywność posypywania jest uzależniona od szybkości obrotów, a także regulacji siły docisku do osłony walca.

Posypywarka PRONAR PW120 

Zdjęcie maszyny pochodzi ze strony producenta. Posypywarkę PRONAR PW120 znajdziesz w ofercie polecanego dystrybutora sprzętów rolniczych i komunalnych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą częścią asortymentu, obejmującą najlepsze maszyny Pronar.

Zamiatarka PRONAR ZMC 2.0

Maszyna ta jest wprost stworzona do utrzymywania czystości nie tylko na drogach, lecz też na utwardzonych placach i dużych halach magazynowych. Doskonale współpracuje z ciągnikami rolniczymi o mocy 60KM, wyposażone w wał odbioru mocy o max. prędkości 1000 obrotów/minutę. Zamiatarka wyposażona jest we własny system zraszający, dzięki czemu ciągłe dolewanie wody nie jest konieczne. Maszyna jest wyjątkowo prosta w obsłudze, steruje się nią za pomocą przenośnego joysticka w kabinie operatorskiej. Jest ona niezwykle dokładna, dzięki możliwości precyzyjnego prowadzenia jej przy krawężniku, a także pomaga zaoszczędzić czas dzięki podnoszonemu zbiornikowi, umożliwiającemu szybkie wyładowanie zanieczyszczeń. Urządzenie jest wyposażone w dwie szczotki talerzowe, kierujące zanieczyszczenia do środka, zasysane przez wewnętrzny system podciśnieniowy do specjalnego zbiornika.

Zamiatarka PRONAR ZMC 2.0

Zdjęcie maszyny pochodzi ze strony producenta.

Odśnieżarko-podmiatarka PRONAR ZM-28H

Doskonale sprawdza się nie tylko przy oczyszczaniu chodników i dróg, lecz także znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu podłoża przed położeniem asfaltu. Zastosowana tutaj szczotka walcowa jest napędzana przez silnik hydrauliczny, a w miarę jak będzie się zużywała, można ją stopniowo opuszczać. Odśnieżarka jest sterowana poprzez zamontowany w kabinie pulpit. Aby poprawić widoczność na drodze, odśnieżarka jest wyposażona w specjalne światła obrysowe.

Maszyna ma możliwość doskonałego kopiowania ukształtowania podłoża, a dzięki temu znacznie podnosi się jej odporność na możliwe uszkodzenia. Wszystko to dzięki doskonale skonstruowanemu układowi zawieszenia, który umożliwia ruchy góra-dół oraz przemieszczenia kątowe na dwóch poziomach.

To jedynie przykłady tego, co na zimę 2021 może Ci zaproponować firma Pronar. Aby poznać pełną ofertę, warto skontaktować się z przedstawicielem marki Jaskot, w ofercie której znajdziesz maszyny rolnicze, tworzone przez najlepszych producentów. Firma proponuje nie tylko sprzedaż, lecz także wynajem maszyn rolniczych na wyjątkowo korzystnych warunkach. Możesz tu liczyć również na profesjonalny serwis, dzięki któremu zakupione przez Ciebie sprzęty będą jeszcze długie lata służyły Ci w doskonałej kondycji. Jaskot działa na terenie całego Dolnego Śląska.