Codzienne użytkowanie samochodu daje dużą wygodę. Możemy dojeżdżać nim do pracy, na zakupy czy na wakacje. Jeżeli samochód ulegnie awarii jest to frustrująca sytuacja. Dbamy, więc o pojazd, odwiedzamy mechaników, szybko reagujemy na wszelkie usterki.
Kolejną sprawą, która potrafi wyprowadzić każdego kierowcę z równowagi są rysy na lakierze. Powstają często, zauważamy je dopiero, gdy wysiadamy z auta. By przywrócić blask porysowanej karoserii warto oddać auto do polerowania lakieru. Jest to doskonała metoda na usunięcie zarysowań.

Profesjonalna usługa polerowania lakieru

Można oczywiście polerować auto samemu, z użyciem domowych akcesoriów. Można też kupić odpowiednie sprzęty i preparaty. Polerowanie auta nie jest jednak tak proste jak się wydaje. Wymaga poświęcenia czasu i posiadania odpowiednich umiejętności. Warto odpowiednio więc przygotować się do całej procedury.

Pierwszym, bardzo ważnym etapem jest dokładne wyczyszczenie powierzchni przeznaczonych do polerowania. Rozpoczyna się od usunięcia wszelkich zabrudzeń z karoserii, powstałych podczas użytkowania auta. Dalej przechodzimy do mycia wstępnego za pomocą aktywnej piany, spłukiwanej po kilku minutach.
Następnym etapem jest mycie ręczne. Używa się do niego specjalnego szamponu oraz wiader, które separują zanieczyszczenie. Dzięki temu minimalizuje się prawdopodobieństwo powstania nowych rys. Po myciu następuje dokładne suszenie. Następnie auto poddawane jest inspekcji. Jeżeli pozostały jakieś zanieczyszczenia usuwa się je poprzez tak zwane glinkowanie.

polerowanie samochodu Szczecin

Przygotowane w ten sposób auto może zostać poddane polerowaniu. Ma ono na celu regenerację lakieru i przywrócenie jego salonowego wyglądu. Musi być wykonane w taki sposób by nie uszkodzić warstwy lakierniczej.

Polerowanie karoserii

Przed rozpoczęciem polerowania dokonywana jest inspekcja grubości lakieru. Każde polerowanie ściera część powłoki, dlatego należy sprawdzić jak dużo jej pozostało. Proces polerowania przebiega najczęściej w kilku etapach. Ta liczba zależy od stopnia zniszczenia lakieru i od rezultatu, jakiego oczekujemy. Po zakończeniu prac auto jest ponownie myte i sprawdzane pod kontem ewentualnych niedociągnięć. Jeżeli takowe występują, pojawia się dodatkowe polerowanie.
Profesjonalnie przeprowadzone polerowanie samochodu usunie rysy i zmatowienia lakieru. Zniknie również jego utleniona warstwa. Jeżeli auto było ponownie malowane, polerowanie usunie wady lakiernicze. Pojazd odzyska lśniący wygląd, jeżeli planujemy sprzedaż, podniesiemy jego wartość.

Wydawać by się mogło, że polerowanie lakieru jest łatwym procesem. Niestety nie jest tak jak nam się wydaje. Regeneracja powierzchni lakierniczej jest skomplikowana. Warto więc zainwestować w odpowiednie kosmetyki samochodowe i zadbać o prezencję naszego pojazdu. Nasz samochód odzyska dawny blask. Znikną szpecące wygląd zarysowania i utlenione części lakieru. Samochód wróci do salonowego wyglądu, w razie sprzedaży podniesiemy jego wartość. Zdecydowanie warto.