DPF, czyli filtr cząstek stałych, który umiejscowiony jest w układzie wydechowym silnika. Jego zadaniem jest oczyszczanie spalin ze znajdujących się w nich cząstek popiołu oraz sadzy. Co jest bardzo charakterystyczne, dla tej właśnie części samochodowej, to fakt, iż jej wymiana jest bardzo kosztowna (potrafi kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych!), dlatego zaleca się o dbanie o nią i wykonywanie na niej odpowiednich napraw. Dzięki temu nie trzeba będzie wydawać sporej ilości gotówki na nowy sprzęt.

W jaki jednak sposób przebiega naprawa filtra DPF? Czy można to zrobić samodzielnie, czy jednak lepiej zlecić zrobienie tego firmie zewnętrznej, która zna się na tego typu elementach samochodowych? Druga opcja jest zdecydowanie bardziej bezpieczna, a co za tym idzie, dzięki niej zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy – profesjonaliści bowiem z pewnością będą w stanie naprawić filtr cząstek stałych DFP, który znajduje się w układzie wydechowym twojego silnika.

Jak wygląda naprawa filtra DPF?

Trzeba pamiętać, żeby dokonywać napraw filtra DPF za każdym razem, gdy jest on na tyle zanieczyszczony, że przez te zanieczyszczenia auto zwalnia, a silnik znacznie traci na swojej mocy i włącza się w nim tryb awaryjny. To jest właśnie dokładny moment, w którym należy udać się do specjalistów, by ci mogli dokonać jego regeneracji! Musisz pamiętać o tym, że usunięcie filtra DPF jest nielegalne, a nowy kosztuje bardzo duże pieniądze, więc oszczędności możesz poczynić wyłącznie wtedy, gdy regularnie będziesz dbać o swój sprzęt.

Aby zregenerować filtr cząstek stałych DPF, potrzeba mieć w swoim posiadaniu specjalny sprzęt. Jednym z takich sprzętów jest maszyna FCM, produkowana we Włoszech. To właśnie dzięki niej regeneracja filtra DPF może przebiec szybko i sprawnie! Pamiętaj więc o tym, aby wybierać firmy, które posiadają ten specjalny sprzęt, dzięki temu będziesz zadowolony z rezultatów, jakie uzyskasz. A czego możesz spodziewać się po tym, jak filtr DPF zostanie naprawiony?

regeneracja katalizatorów warszawa

 

Jakie są plusy w pełni sprawnego filtra DFP?

Jest kilka rzeczy, które zyskasz dzięki zregenerowaniu swojego filtra cząstek stałych DPF. A jakie są to rzeczy? Przede wszystkim twoja jazda sianie się dla ciebie dużo przyjemniejsza, ponieważ silnik znów będzie działał na pełnych obrotach, wróci pełna jego moc. To oznacza, że będziesz w stanie jeździć dokładnie tak, jak tego chcesz, nie frustrując się jednocześnie, że twój samochód wolno reaguje. Kolejnym ewidentnym plusem, jest ekologiczność. Gdy filtr cząstek stałych zostanie zregenerowany, to będzie w stanie znów wyłapywać cząstki popiołu i sadzy ze spalin samochodowych. Dzięki temu środowisko będzie mniej zanieczyszczone.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem, który zmieni się po regeneracji filtra cząstek stałych, jest ekonomia. Dzięki temu, że silnik zacznie odpowiednio pracować, spadnie też zużycie paliwa. Dzięki temu nie będziesz musiał tak często tankować i nie będziesz już zużywać aż tak dużo tego surowca, który przecież do najtańszych nie należy!

Regeneracja filtra cząstek stałych DPF, który znajduje się w układzie wydechowym silnika, jest niezwykle istotne. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także zadbasz o środowisko oraz przestaniesz frustrować się tym, jak wolno reaguje twój samochód. Warto jest więc zainwestować w taką regenerację, przeprowadzoną przez profesjonalną firmę.

 

Czyszczenie DPF? Sprawdź ofertę firmy Pralnia DPF. Oferuje ona szybka i skuteczną regenerację bez limitu kilometrów. Więcej na temat firmy pod adresem: www.pralniadpf.pl.